Gershwin szerelmei
Az első magyar jazz-fantasy: Szabó Zoltán Attila alkotása.
Az első magyar jazz-fantasy: Szabó Zoltán Attila alkotása.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. április 19. vasárnap, 19:00
Ahogy a szerző az e heti felvezető sajtótájékoztatón magyarázta, a rövid ideig (1989 – 1937) élt amerikai zeneszerző, George Gershwin és két legnagyobb szerelme, Kay Swift (komponista) és Paulette Goddard (Charlie Chaplin felesége, Gershwin számára a „végzet asszonya”) térnek vissza amolyan szellemként, dalokkal, történetekkel, teremtenek kapcsolatot a múlt és jelen között. Az egyszerre ironikus, egyszerre drámai mesében – a jazz köré, mellé „építve” – a létezés értelmét is firtatják.
Ahogy a címszereplő, Barabás Kiss Zoltán fogalmazott, az életében nagy fájdalmakkal küszködő Gershwin itt most kiteljesedik, nincsenek problémák, csak érzelmek és az őt igazán jellemző fanyar humor.”
Közreműködik:
Fehér Gábor és Veér Bertalan
Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Érdre!
A fiatal jeruzsálemi virtuóz, Hillel különleges helyet foglal el az izraeli zenei élet új generációjában, mert énekesként, dalszerzőként, zongoristaként és…
A Dohány utcai zsinagóga színpadán lép fel a világzene egyik legnagyobb legendája, a Grammy-díjas Gipsy Kings by Diego Baliardo 2026.…
Találkozzunk szeptember 12-én a Bridge Gardenben!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!