A bomlás üzenete
Nagy László himnusz(ok) minden időben
koncertszínház
Nagy László himnusz(ok) minden időben
koncertszínház
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Friday, March 06 2026 7:00PM
“A nomád nemzedék több korosztály szellemi összekapcsolódására épül; részesei halottaink, utódaink, földművesek, mérnökök, diákok, művészek, tudósok, kétkezi munkások egyaránt. A hagyományozódás eme atomkori, nagyvárosi változatát és fiatal hangadóit Nagy László mindenben támogatta és segítette. Eljárt koncertjeikre, ott ült táncházaikban, szövegeket fordított, verset írt népdalénekeshez, táncbéli táncszókat táncegyütteseknek, hosszasan sorolhatnánk a szeretet gesztusait.”
Ekképpen emlékezett Kiss Ferenc zeneszerző Nagy Lászlóra és a hetvenes évekre, néhány évvel halála előtt... Ő és Sebő a nomád nemzedék alapító generációja, legendás zenekaraik a Sebő Együttes, a Kolinda, a Vízöntő versmegzenésítéseiből válogat műsorunk, átdolgozva és újraélve azokat.
Mert ez a fontos: a megélés! Nem nosztalgiázni hívjuk hát a közönséget, sokkal inkább feleleveníteni egy példás korszakát a magyar értelmiségnek, midőn kivételes szubkultúrát teremtett a Kárpát-medence népi kultúrájának felfedezése; kinek megismerése, kinek művelése. Társművészek sokasága gyűlt össze a táncházmozgalom védőernyője alatt, lelt menedékre, s szellemi táplálékra nehéz időkben.
Ránk fér a közös emlékezés és újrahasznosítás, mert az idők ma sem könnyebbek - ez a Bomlás üzenete a mának: gondoskodnunk kell egymásról!
Üvegesedni villámverte kő gyanánt
nem érdemes, legyél, ha lehet, párna.
Őrülten átnyúlni idegen körökbe, kár,
megtiport körmödet esküre nyújtsd fel: soha.
Pörölni, háborodottan dörögni: soha.
Döngicsélj, a glóriád is lépesméz lesz.
Ideged kibékül, ellentét megédesül,
sündisznó-kínok fészke nem lesz a gyomrod.
Netán, ha titkolt szégyene volnál hazádnak:
epe helyett selyemfátylat okádva fia lehetsz.
Eljátsszák:
Novák Péter - énekek, versek, szövegek
valamint
Mizsei Zoltán - billentyűsök
Ágoston Béla - fúvósok és pengetősök
László Farkas - ütősök
Ismét koncertre invitálja Zorán a közönségét a Tokaj Fesztiválkatlanba 2026. július 12-én.
Egy különleges ünnepi koncert érkezik 2026. december 20-án az MVM Dome-ba, ahol a klasszikus zene világának kiemelkedő alakjai lépnek színpadra.
A Harlem Globetrotters 100 éves jubileumi turnéja 2026-ban három állomással érkezik Magyarországra – Veszprémbe, Szegedre és Budapestre.
Prieger Zsolt és alkotótársai kifejezetten a Rumbach zsinagógába álmodták meg ezt az egyszeri előadást, amelyben a vonósnégyessel kiegészített akusztikus hangzás…
A Fesztiválkatlan bejárata előtt található. A VIP Parkolójegy ára egy járműre érvényes, amely a Nagyszínpadi események napján vehető igénybe.
Jubileumi arénakoncert – 2026. november 14.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.