Sakk
A BOTAFOGO TÁNCEGYÜTTES előadása
A BOTAFOGO TÁNCEGYÜTTES előadása
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. szeptember 27. szombat, 19:00
A show-tánc világbajnok és látványtánc Európa-bajnok Botafogo Táncegyüttes gondolt egy nagyot és megpróbálkozott a lehetetlennel: eltáncolni egy sakkjátszmát. Ezen az estén sakktáblán tesszük próbára a világot! Elkísérjük nézőinket egy különleges utazásra a tisztek és gyalogok világába, ahol együttesünk különleges, egyedi táncos formanyelve teremt közös teret ember és ember között, ahol kiderül, hogy mennyire szűk a mezsgye béke és háború között, ahol az élet maga is egy nagy sakkjátszma: háború, küzdelem, szerelem és persze játék... A darab szólistái Magyarország volt és jelenlegi legjobb versenytáncosai, akik már az együttes korábbi színpadi darabjaiban is bizonyították kivételes tehetségüket.
Sakk
"De nem sértő korlátozás-e a sakkot egyszerűen játéknak nevezni? Nem tudomány, nem művészet-e egyúttal, mely úgy lebeg e kategóriák között, mint Mohamed koporsója ég és föld között? Az ellentétek sajátos,egyszeri összetalálkozása: ősrégi és örökké új természetében mechanikus, de csak a képzelet eleveníti meg, szűk mértani térre szorul, és ugyanakkor kombinációs lehetőségeiben határtalan. Szüntelenül fejlődik, és teljesen terméketlen. Olyan gondolkozás, amely semmihez sem vezet. Matematika, ami semmit ki nem számít, művészet, ami nem hoz létre műveket, anyagtalan szobrászat. S mindezek ellenére lényében és létében tartósabbnak bizonyult minden törvénynél, minden más alkotásnál. Egyetlen játék, amelyet minden idők minden népe egyaránt magáénak vallott, s amelyről senki sem tudja, melyik isten hozta a földre, hogy unalmat űzzön, elmét élesítsen, lelkeket hevítsen. Hol itt a kezdet, hol itt a vég?" /Stefan Zweig: Sakknovella/
Tánc:
Krizsa Mária
Horváth Zoltán
Reck Tibor
Kovács Kitti
Filmvetítés és beszélgetés Réz Andrással
Álmodozás – Clara és Robert Schumann szerelmének története Bősze Ádám zenetörténész előadásában. Közreműködik Jordán Adél színművésznő, Fekete Ernő színművész és Laufer Szilvia zongoraművész.
2026-ban a Tokaj Fesztiválkatlan is otthont ad Demjén Rózsi különleges jubileumi koncertjének. A Kossuth-díjas előadó ikonikus dalai, generációkat összekötő slágerei és a tokaji nyár egyedülálló hangulata garantálják az emlékezetes estét.
A Harlem Globetrotters 100 éves jubileumi turnéja 2026-ban három állomással érkezik Magyarországra – Veszprémbe, Szegedre és Budapestre.
Különleges zenei eseményre készül a 28 éves, azaz a Zsidó Kulturális Fesztivállal idén éppen egy idős Sabbathsong Klezmer Band.
Prieger Zsolt és alkotótársai kifejezetten a Rumbach zsinagógába álmodták meg ezt az egyszeri előadást, amelyben a vonósnégyessel kiegészített akusztikus hangzás…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!